Náš oddíl

Čtverka – 4. skautský oddíl Brno je chlapecký oddíl působící na území Králova Pole a Žabovřesk. V současnosti zahrnuje dvě družiny mladších členů (vlčat, 1–4 třída) a dvě družiny starších členů (skautů, 5–9 třída). Oddíl řídí oddílový vůdce, kterému pomáhá oddílová rada složená z vedoucích jednotlivých družin (rádců) a dalších dospělých členů.

Jedna družina skautů se schází na Mozolkách 52 v Žabovřeskách, další na Slovinské 41 v Králově Poli. Družiny vlčat se schází na Slovinské 41.

Oddílové vedení

Jan Habrda - Jeff

Vůdce oddílu, člen oddílové rady

Mimo oddíl ve skautu pomáhám s přípravou RK Heliantus (vzdělávání pro rádce).
Úspěšně jsem vystudoval SPŠ Stavební v Brně. Nyní studii VUT na fakultě stavební.
Ve svém volném čase rád sportuji, nejraději nikomu neříkající hry s dikem (Ultimate frisbee, Disk golf a Ufobal). Taky rád jezdím na kole a na snowboardu.
Jinak si přivydělávám jako "Ferda mravenec, práce všeho druhu (od doučování, přes stavbu, až po roznášení kofol).

Ing. Martin Weigner - Malamut

Zástupce vůdce oddílu, člen oddílové rady

Absolvent FIT VUT obor počítačové sítě. Rád chodí do přírody, hlavně na kopce a rád sportuje.

Martin Kuchař - Hvězda

Zástupce vůdce oddílu, člen oddílové rady

Emeritní vedoucí družiny skautů, správce rezavých hřebíků (odborně se to nazývá "člen inventarizační komise"). Mimo to se stále rozhlíží, co by bylo potřeba pro oddíl udělat - jako na potvoru se vždy něco najde. Stál v čele posledních táborů.
V civilu se prohlašuje za studenta oboru "Stavby na bázi dřeva" (MENDELU), přitom si ale přivydělává jako projektant adrenalinových atrakcí.
Ve zbylém volném čase to je zapálený sběratel čehokoli od špendlíků po lokomotivu (tu tedy zatím marně shání). Nejčastěji ho spatříte šlapat v sedle obstarožní favoritky.

Družiny

Ježci